13.07.2011 13:10

PT - TANEČNĚ VÝTVARNÝ 7.-8.7.2011

Další příměstský tábor, který si Domeček pro děti přichystal, se nesl ve znamení tance a kreativního tvoření, no vždyť také byl tanečně-výtvarný. Byl sice zkrácený, protože se nám do týdne vloudily státní svátky, ale o to víc jsme si to s dětmi užili.

První den nás čekal dopolední blok tance a odpolední blok tvoření. S lektorem Tiborem Sojkou (vedoucím kroužku Street Dance Group při DDM) se děti naučily základní kroky tanců Hip Hop, RnB a dalších a poté je spojily v krátké taneční sestavě. Nadšení veliké a podle ohlasů dětí se Tibor s některými bude od září setkávat ve svém kroužku. Odpoledne jsme si sypanou technikou batikovali šátky, povedly se nádherně, co kus to originál a jeden hezčí než druhý. Pak už jsme se po zbytek odpoledne věnovali práci s kůží, děti si vyrobily náramky, přívěšky, náhrdelníky a ve spojení kůže – dětská fantazie – korálky vznikly výtvory radost pohledět.

Druhý den byl taneční blok pod vedením lektorky Zdeničky Slámové (dlouholeté vedoucí kroužku Lets Dance při DDM). Moderní tanec byl dětem zřejmě blízký, protože to se Zdeničkou rozjely na plné pecky a vytvořili spolu dvě originální taneční sestavy. Odpoledne jsme si zpříjemnili hrami a soutěžemi v přírodě, zvládli jsme si vytvořit i letní tetování na rameno nebo kotník, no a pak už nás čekalo drátkování. Z drátku a korálek vzniklo spousta krásných přívěšků a to bylo poslední, co jsme stihli, protože čas tohohle tábora skončil. My dvě – Lucka s Lenkou jsme si to s Vámi náramně užily, doufáme že se líbilo a někdy příště ahój !

—————

Zpět