PT HURÁ NA PRÁZDNINY

08.07.2011 10:09

Ještě jsme ani pořádně neukázali doma vysvědčení a už nás čekal příměstský tábor! 30.června jsme se vydali na první společný výlet do pohádkové země...... Na zámku v Dukovanech můžete totiž potkat skřítky a víly. Viděli jsme jich spoustu, v postýlkách, domečcích, dokonce i skřítčí hospůdku.

Domeček za svou návštěvu získal certifikát, že je přítelem všech skřítků. Po návratu z výletu jsme si skřítky malovali a vyráběli po skupinách svého obr skřítka, opékali párky a večer nás čekal skřítkovský film do spacáku a pak už spánek, protože v pátek nás čekal celodenní výlet do Brna za zajemstvím legendy na hradě Veveří.

Pořádně jsme se nasnídali (tady musíme vyseknout velkou pochvalu všem maminkám, které nám napekly bábovky a buchtičky na zub, byly báječné!), nabalili jsme si svačinu do batohu, nakreslili své erby a názvy rytířských skupin do kartičky a už jsme pádili na vlak do Brna. Z vlaku do šaliny, z šaliny na loď a pak na hrad.... Cestou jsme na lodi soutěžili a zakreslovali do mapy cenné údaje. Na hradě nás čekala prohlídka, film o legendárním pokladu templářů, ale hlavně na nádvoří jsme hledali zašifrované listiny. Vyluštili jsme, že poklad se na Veveří nenachází a že máme večer očekávat zjevení velmistra teplářského řádu. A tak zase zpátky na loď, šalinu, vlak.... a v Krumlově  do hotelu na báječnou večeři. Film Ať žijí rytíři nám krásně dokreslil rytířskou atmosféru... a byla noc....a  blížilo se.... zjevení rytíře. Nejdřív jsme museli najít sestavit latinské heslo pro velmistra a po svíčkách dojít až k němu.... opravdu se nám totiž zjevil! Od rytíře jsme získali rytířskou pečeť na památku a minci. Ten pravý templářský poklad nedozírné ceny někde odpočívá a je to dobře!

Sobota byla ve znamení balení spacáků a tašek, ale hlavně tvoření hradů. Z různých ruliček a papíru se nám podařilo vykouzlit tolik krásných hradů a věží! V 11 hodin jsme se rozešli do svých domovů se spoustou zážitků a s krásným pocitem, že celé prázdniny jsou ještě před námi!

 

 

 

 

 

—————

Zpět