07.07.2010 12:58

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V SEDLE - 1.-3.7.2010

Začátek prázdnin byl u nás ve znamení koňské romantiky. Od 1.do 3. července se totiž konal příměstský tábor s názvem V SEDLE. Vyrazili jsme ve čtvrtek dopoledne směr Rokytná - jak jinak za koňmi. Prohlédli jsme si výběh, pohladili a zjistlili něco o koních, prohlédli si stáje, uzdy, ohlávky, sedla a dokonce i transportní náklaďák na koně. Málem nás na další cestě doprovázela  i koza, která chěla jít s námi. Pak nás čekala cesta kolem řeky Rokytné, takže jsme se pořádně namazali repelenty, voněli jsme jak celá drogerie. Komáry to ale stejně úplně neodradilo a vytrvale to na nás zkoušeli. Těsně před Budkovicemi nás zlákala voda, která sváděla k lovení škeblí. A že se jich tam našlo!!!! Občerstvení odpočinek v místní restauraci v Budkovicích nám přišlo k duhu, osvěženi limonádou a nanuky jsme se vydali směr Ivančice. Dorazili jsme ve 4 hodiny a ubytovali jsme se na Středisku volného času v Ivančicích, které sídlí přímo na krásném náměstí. Tady jsme si zahráli spoustu her, které měly za hlavní téma koně, abysme se něco dozvěděli o těchto nádherných tvorech a mohli machrovat druhý den na statku Padochovka.Večeře v restauraci Marek nám moc chutnala a pak jsme si ještě zahráli hry, zazpívali si s kytarou, osprchovali, uložili do spacáčků a na dobrou noc si  pustili film o koni jménem Černý hřebec!

Ráno nás čekala výstava papírových vystřihovánek z časopisu ABC v památníku Alfonse Muchy. Paní majitelka nás seznámila s technikou lepení a udržování modelů a protože výstava právě končila, mohli jsme si s laskavým svolením některé modely vzít domů. Takže na Domeček se přesouvaly hrady, tvrze a pevnosti, auta, lodě, vesnické stavby a jiné skvosty. Po hře na náměstí, kde týmy hledaly zajímavosti na domech, počítali např stromy, všímaly si pamětních desek a vůbec zajímavostí ivančického náměstí jsme se přesunuli na oběd, zahráli hry a pak už hurá na koně!!!! Odpoledne jsme měli program na statku Padochovka, kde jsme navštívili stáje, dozvěděli se plno zajímavých informací o koních a hlavně  nás čekala jízda!!! Po návratu do centra a večeři nás čekal krásný park Réna, plavení koní, a nádherné herecké výkony, když týmy představovaly různé druhy stájí. Viděli jsme např. cirkusovou stáj s koňskou pyramidou, výcviková stáj, dostihovou stáj.... no nádhera! Vedro bylo veliké a tak jsme se svlažili v řece a poté už nás čekal film o dostihovém koni PHAR LAP a zasloužený spánek.

V sobotu jsme si nakoupili ve městě malé dárečky domů, malovali koně, vyrobili jsme koňské vlajky a pak už hurá na autobus.

Tábor se vydařil, počasí nám přálo a koně se nám líbili, takže někdy příště se na vás zase moc těšíme!!!

Ahoj MAGDA a EVA

Fotky hledejte ve FOTOGALERII. Je jich tam přes 150!!!

 

 

 

—————

Zpět