PODZIM NA DOMEČKU

27.11.2011 08:36

PODZIM NA DOMEČKU

Na konci září zahájily svou pravidelnou činnost zájmové kroužky pro děti i dospělé a tak to v prostorách Domečku ožilo sportováním, tancem, tvorbou v keramické dílně, ale také se u nás během podzimu konala spousta zajímavých akcí. Zahájili jsme nocí na Domečku tentokrát na téma Šípy, šipky, šipečky. Šipkovaná městem za pokladem se vydařila a všechny týmy dorazily k pokladu.Také střelba šípy z luku se dětem líbila a Rychlé šípy před spaním dotvořily šípovou atmosféru.  Následovala ekologická akce pro děti mateřských škol – ZVÍŘÁTKA V PARKU na začátku října.  Děti ze školek v Krumlově, ale také z okolí plnily na stanovištích v zámeckém parku úkoly zaměřené na poznávání zvířátek a lesa a sbíraly tak zasloužené nalepovací medaile. Školkáčci byli moc šikovní a za své znalosti zaslouží velkou pochvalu! Pak už se přiblížily podzimní prázdniny a s nimi velký výlet do Brna. 25 dětí vyrazilo s námi o prázdninách za dobrodružstvím. Vydali jsme se na Špilberk do kasemat, navštívili tajemné brněnské podzemí, navštívili jsme super zábavný park u Olympie, shlédli Saxánu a lexikon kouzel 2 v multikině, ale také zvířata v ZOO. Pobyt a spaní na Domě dětí Junior v centru Brna se nám moc líbilo, i když nás trochu tlačila matrace. Byly to prostě BEZVA DNY! Listopad se na Domečku nesl v duchu prevence. Začali jsme týdnem DNY BEZ ÚRAZŮ pro děti mateřských škol. Pro děti jsme připravili program při kterém je provázel pejsek, panenka a medvídek, kterým se stal úraz. Povídali jsme si a zkoušeli jsme např. chůzi poslepu, jak se fouká horká polévka, jak si dávat pozor na vařící a horké předměty, jak vypadá kousnutí od psa, jaké rostliny jsou nebezpečné nebo že ne každá lentilka je k jídlu. Následoval program o prví pomoci 112 v ohrožení života pro žáky 1. a 2. stupně základních škol.  Žáci ZŠ Klášterní a Ivančická se aktivně zapojili do programu a třídy si vyzkoušely prakticky první pomoc. Povídali jsem si a hlavně ukázali jsme si jak vypadají nejčastější úrazy a jak se ošetřují. Žáci z 2. stupně si vyzkoušeli resuscitaci na figuríně, stabilizovanou a protišokovou polohu a také co dělat při krvácení.  Děkujeme tímto školám za účast v tomto programu, kterého se zúčastnilo 600 žáků a dětem za vervu s jakou se pustili do nácviku zachraňování života. Přejeme si vroucně, aby úrazů dětí bylo co nejméně.  Rodičům a dětem, kterým kvůli tomuto programu odpadlo CVIČENÍČKO děkujeme za pochopení.

Akce FIT RODINA, která byla určena rodinám s dětmi, které mohli aktivně strávit nedělní odpoledne při cvičení, aerobicu, relaxaci a zábavou v sokolovně se nesetkala se zájmem ze strany rodin. Zúčastnily se  pouze dvě maminky, což nám bylo velmi líto. Nachystaná a natěšená sokolovna se tak opět ponořila do nedělního ticha a my se odebrali do svých domovů trávit čas k televizi asi jako většina ostatních rodin. Do konce roku už nás čeká jen ČERTOVSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD 4.12. do zámeckého parku a ANDĚLSKÁ NOC NA DOMEČKU 22.-23.12.

Rodiče, chcete-li připravit doma tu pravou vánoční atmosféru, pošlete děti k nám, aby si zkrátili čas čekání na Ježíška tvořením dárečků, hrami a pohádkami.

Přejeme všem krásné vánoce, dospělým a dětem, kteří navštěvují naše zájmové kroužky děkujeme za přízeň a hlavně všem externistům, kteří se ve svém volném čase věnují dětem a vedou zájmový kroužek děkujeme za nadšení a výdrž! Nečeká je za to totiž ani sláva ani velký výdělek, jen dobrý pocit a možná  rozzářená očka právě vašich dětí. Šťastný rok 2012 přeje váš Domeček.

—————

Zpět